Entries
Dressage - CDIO
|
10.02.2014 13:40:08
|
AUT | Austria | ||
JOHN, Andrea | Esperanto 4 (CDI4) | ||
MAX-THEURER, Victoria | Augustin OLD (CDIO), Blind Date 25 (CDI4), Della Cavalleria OLD (SmallTour) | ||
VOGLSANG, Renate | Fabriano 58 (CDIO) | ||
BEL | Belgium | Chef d'Equipe: Jeroen Van Lent | |
DE DEKEN, Julie | Lucky Dance (CDIO) | ||
FASSAERT, Claudia | Donnerfee (CDIO) | ||
JORISSEN, Philippe | Le Beau (CDIO) | ||
MISSIAEN, Simon | Vradin (CDIO) | ||
CAN | Canada | ||
FORTMULLER, Pia | Orion (CDI4) | ||
DEN | Denmark | Chef d'Equipe: Kimi Nielsen | |
HELGSTRAND, Andreas | Akeem Foldager (CDIO), Polka Hit Nexen (SmallTour) | ||
KASPRZAK, Anna | Darlings Dream (SmallTour), Donnperignon (CDIO) | ||
LARSEN, Lone Bang | Fitou L (CDIO) | ||
SAYN-WITTGENSTEIN, Nathalie zu | Digby (CDIO), Fabienne (CDI4) | ||
ESP | Spain | Chef d'Equipe: Luis Lucio | |
CARRASCOSA, Borja | Famous Boy 2 (CDIO), Limited Edition (CDI4), Powerfee GB (SmallTour) | ||
GARCIA MENA, José Antonio | Norte Lovera (CDIO) | ||
JURADO LOPEZ, Severo Jesus | Numberto (CDIO) | ||
MARTIN DOCKX, Jose Daniel | Grandioso (CDIO) | ||
FIN | Finland | Chef d'Equipe: Elisabeth Ehrnrooth | |
HAGELSTAM, Stella | Soraya II (CDIO) | ||
KANERVA, Emma | Sini Spirit (CDIO) | ||
LINDH, Mikaela | Skovlunds Más Guapo (CDIO) | ||
STEGARS, Terhi | Rash 2 (SmallTour) | ||
GBR | Great Britain | Chef d'Equipe: Richard Waygood | |
BIGGS, Hannah | Weltzin (CDIO) | ||
CRISP, Nikki | Pasoa (CDIO) | ||
EILBERG, Michael | Marakov (CDIO) | ||
ROSS DAVIES, Anna | Pegasus MK (CDIO) | ||
GER | Germany | Chef d'Equipe: Klaus Roeser | |
team | BALKENHOL, Anabel | Dablino FRH (CDIO), Rubins Royal (CDI4) | |
team | LANGEHANENBERG, Helen | Cote d'Azur TSF (SmallTour), Damon Hill NRW (CDIO) | |
team | LÜTKEMEIER, Fabienne | D'Agostino (CDIO), Qui Vincit Dynamis (CDI4) | |
team | WERTH, Isabell | Der Stern OLD (CDI4), Don Johnson FRH (CDIO), Lezard 12 (SmallTour) | |
CAPELLMANN, Nadine | Diamond Girl 11 (SmallTour), Girasol (CDI4) | ||
GRÄF, Uta | Damon Jerome NRW (SmallTour), Dandelion 14 (CDI4) | ||
KEMPKES, Matthias | Riccoletto (CDI4) | ||
KLIMKE, Ingrid | Dresden Mann (CDI4) | ||
KOSCHEL, Christoph | Rostropowitsch NRW (CDI4) | ||
LANG, Jenny | Loverboy (CDI4) | ||
MICHALKE, Victoria | Wasabi OLD (SmallTour) | ||
ROTHENBERGER, Sanneke | Favourit (CDI4) | ||
SPREHE, Kristina | Desperados FRH (CDI4) | ||
WERNDL, Jessica | Unee BB (CDI4) | ||
NED | Netherlands | Chef d'Equipe: Wim Ernes | |
HEIJKOOP, Danielle | Kingsley Badari (SmallTour), Kingsley Siro (CDIO) | ||
LIEREN, Laurens van | Ulysses la Haya (CDIO) | ||
MINDERHOUD, Hans Peter | Glock's Romanov (CDI4) | ||
PETERS, Stephanie | Unlimited (CDIO) | ||
SILFHOUT, Diederik van | Vorst D (CDIO) | ||
RSA | South Africa | ||
SMITH, Nicole | Victoria (CDI4) | ||
RUS | Russian Federation | ||
SIDNEVA, Elena | Romeo-Star (CDI4) | ||
SUI | Switzerland | ||
KRINKE SUSMELJ, Marcela | Smeyers Lazander (CDI4), Smeyers Molberg (CDIO) | ||
SWE | Sweden | Chef d'Equipe: Bo Jenå | |
HAID BONDERGAARD, Charlotte | Triviant 2 (CDIO) | ||
HAMILTON, Malin | Fleetwood (CDIO) | ||
HOGBERG, Jeanna | Liza Minelli (CDIO) | ||
KITTEL, Patrik | Deja (SmallTour), Toy Story (CDIO) | ||
USA | United States of America | Chef d'Equipe: Robert Dover | |
DUTTA, Susan | Currency DC (CDI4) | ||
EBELING, Jan | Rafalca (CDIO) | ||
FRANCIS, Shelly | Danilo (SmallTour), Doktor (CDIO) | ||
KONYOT, Tina | Calecto V (CDIO) | ||
PETERS, Steffen | Legolas 92 (CDIO) | ||
ROFFMAN, Caroline | Her Highness O (SmallTour) | ||
Nations: 14 | Competitors: 56 | Horses: 74 |
Entries
Dressage CDI-U25
|
10.02.2014 13:40:08
|
BEL | Belgium | ||
HOET, Anouck | Wild Diamond | ||
DEN | Denmark | ||
JEPPESEN, Sofie | Hedebo's First As | ||
MERRALD, Nanna Skodborg | Millibar | ||
ESP | Spain | ||
REIJA, Laura | Recuerdo | ||
GBR | Great Britain | ||
COUSINS, Emily | Solo Bachelorette | ||
HAYLER, Roberta | Lüderitz | ||
GER | Germany | ||
FRENZEN, Annabel | Cristobal 14 | ||
HUSENBETH, Nadine | Florida 94 | ||
MICHALKE, Victoria | Dance On | ||
LUX | Luxembourg | ||
HENSCHEN, Veronique | Fontalero | ||
NED | Netherlands | ||
MIERLO, Daniëlle, van | BMC Ucento | ||
SILFHOUT, Diederik van | Arlando | ||
VAN LIERE, Dinja | Hexagon's Roumanda | ||
USA | United States of America | ||
ROFFMAN, Caroline | Sagacious HF | ||
Nations: 8 | Competitors: 14 | Horses: 14 |